KAM V OKOLÍ

   Níže naleznete tipy na výlety.. Anebo si můžete lehnout na lehátko u splavu pod pergolou a začíst se do tak dlouho odkládané knihy a užít si tak pohodu a relax v přírodě. 

V okrese Rychnov nad Kněžnou se nachází renesanční zámek Častolovice, vystavěný na místě tvrze z poloviny 13. století.

Miniatura středověkého hradu, dětmi nazvaná Kočičí hrádek, patří po desetiletí mezi oblíbené atrakce nejmladší generace. A to právě inspirovalo mladé ochránce přírody z Chrudimi, konkrétně Rákosníčky, kteří za přispění MŽP (Ministerstvo životního prostředí) rozmístili v jeho okolí v r. 1998 devět sloupků s didaktickým textem. Za hlavní zastávku,...

Zámek Litomyšl je ve vzdušné vzdálenosti 25 km od obce Březovice.

Uprostřed obce Předhradí stojí budova staré fary. Najdete v ní školní třídu plnou kalamářů, učebnic i map, na kterých je Podkarpatská Rus ještě součástí republiky. Pokud si chcete prohlédnout, jak se učily děti v roce 1926, máte jedinečnou příležitost.

Toužíte po dobrodružství na dosah ruky a chtěli byste si vyzkoušet techniku lezení po via ferratě? Projděte se údolím řeky Krounky - nudit se nebudete. Nejde však o cesu pro horolezce s vybavením, jedná se o jednoduchou trasu zajištěnou řetězy a můstky, kterou určitě zvládnou i děti.